اخبار
          

پخش کارتون آواتار AVATAR : THE LAST AIRBENDER از شبکه GEM و GEM JUNIOR - MAGAZIN PERSIAN TV.RADIO
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
جمعه 2 مرداد‌ماه سال 1394
توسط: MTR PERSIAN

پخش کارتون آواتار AVATAR : THE LAST AIRBENDER از شبکه GEM و GEM JUNIORپخش از شبکه GEM JUNIOR
هر روز ساعت 15:00 به وقت ایران
تکرار ساعت 02:30 و 21:30 به وقت ایران


 

 آواتار: آخرین بادافزار
آواتار: آخرین بادافزار (به انگلیسی: Avatar: The Last Airbender) مجموعه تلویزیونی کارتونی آمریکایی در سبک اکشن- ماجراجویی است که توسط مایکل دانته دی مارتینو و برایان کونینزکو تهیه شده است و در ۳ فصل بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ از شبکه تلویزیونی نیکلودئون پخش می شد. داستان در دنیایی می گذرد که برخی از افراد می توانند یکی از چهار عنصر کلاسیک (آب، باد، خاک یا آتش) را با ترکیب هنرهای رزمی شرقی و قدرت های تله کینتیک کنترل کنند. قهرمان داستان پسری ۱۲ ساله به نام انگ و دوستان او هستند که باید با شکست دادن فرمانروای آتش صلح را به دنیا برگردانند. مجموعه آواتار: افسانه کورا دنباله این سریال است.


پیش درآمد

دنیای این داستان به چهار بخش اصلی تقسیم شده است که شامل قبایل آب، حکومت خاک، کشور آتش و عشایر باد است. در این سرزمین ها برخی از مردم می توانند عنصر ملی خود را کنترل کنند و به "افزارش" در آورند. سبک نبرد هر ملت برگرفته از یک سبک رزمی شرقی است. در این بین یک نفر که آواتار نامیده می شود، می تواند هر چهار عنصر را کنترل کند و مسئول برقراری صلح و سازش بین ملل و همچنین بین دنیای فیزیکی و دنیای ارواح است. در هر لحظه تنها یک آواتار می تواند وجود داشته باشد و در صورت مرگ، در قالب شخص دیگری از ملت بعدی (به ترتیب در چرخه آب، خاک، آتش و باد) دوباره به دنیا می آید. پس از مشخص شدن به عنوان آواتار، او تحت تعلیم عنصر تولد خود و سه عنصر دیگر به ترتیب چرخه آواتاری به علاوه تربیت روحانی قرار می گیرد. چون روح آواتار نامیراست، هر آواتار می تواند با آواتارهای گذشته خود رابطه بر قرار کند و از نصایح و تجربه های آنها بهره گیرد. همچنین آواتار مجهز به "حالت آواتار" است که یک ساز و کار دفاعی بوده و با کمک روح آواتار و دانش گذشتگان خود می تواند اعمال طاقت فرسای افزارشی یا حتی فیزیکی را با آسانی انجام دهد، ولی اگر در این حالت کشته شود، چرخه آواتاری می شکند و روح آواتار نابود می شود و دیگر متولد نمی‌شود.
داستانفصل ۱: آب

صد سال پیش از شروع داستان، بادافزار ۱۲ ساله ای به نام آنگ از عشایر جنوبی باد به عنوان آواتار تشخیص داده می شود، اما او که می خواست صرفاً یک پسر عادی باشد و چنین بار سنگینی را نمی خواست به دوش بکشد، از خانه فرار می کند، ولی در وسط یک طوفان گرفتار و زیر آب در میان یخ ها مدفون می شود. در همان زمان فرمانروای کشور آتش تصمیم به کشور گشایی می گیرد و با کمک نیروی افزایشی یک ستاره دنباله دار، تمام عشایر باد را قلع و قمع می کند، به این امید که آواتار تعلیم ندیده را از سر راه بردارد، ولی به علت پنهان بودن انگ در زیر یخ ها، از این کار باز می ماند.

پس از صد سال، آنگ که به کمک حالت آواتاری ناخودآگاه خود را در یخ کروی بزرگی میان آب پنهان کرده بود، به صورت تصادفی توسط دو نوجوان از قبیله جنوبی آب به نام های کاتارا، یک آب افزار، و ساکا پیدا می شود. پس از اینکه توانایی های بادافزاری او مشاهده می گردد، معلوم می شود که او در واقع آواتار است که قبل از آن گفته می شد که هرگز در میان عشایر باد متولد نشده و توسط آتش افزاران نابود شده است. پس از این که معلوم می شود که او تنها بر بادافزاری تسلط دارد، آنگ برای آموختن آب افزاری به همراه کاتارا و ساکا روانه قبیله شمالی آب در قطب شمال می شوند.

در این حین، زوکو، پسر ۱۶ ساله رییس کشور آتش فعلی، اوزای، که تا زمان پیدا کردن آواتار از کشور تبعید شده است، انگ را پیدا می کند و با کمک از عمویش، آیرو، سعی در دستگیر کردن او دارد، ولی شکست می خورد و به وسیله کشتی او را تعقیب می کند. در میانه راه، انگ با روح آواتار پیشین، رُکو، ارتباط برقرار می کند و از بازگشت ستاره دنباله دار در پایان تابستان آینده خبردار می شود که می تواند خبر از سرنوشتی شوم برای دنیا و نابودی آن توسط آتشخان اوزای دهد. پس انگ تنها تا آن زمان فرصت دارد تا بر تمام عناصر تسلط یابد و آتشخان را قبل از دستیابی به قدرت نابود کردن دنیا شکست دهد.

از طرف دیگر فرمانده ژاو، دریادار جاه طلب آتش افزاران نیز از وجود آواتار اطلاع پیدا کرده و در کسب افتخار دستگیر کردن او با زوکو رقابت می کند. ژاو حتی موفق به گرفتن انگ می شود، ولی همان شب زوکو در لباس "روح آبی" او را نجات می دهد. پس از شک کردن به زوکو، ژاو دستور می دهد تا کشتی زوکو را وقتی او در آن تنهاست منفجر کنند، ولی او مخفیانه جان سالم به در می برد.

طی ماجراهای بسیار، گروه آواتار به قبیله شمالی می رسند و شروع به آموختن آب افزاری می کنند، ولی ژاو با ناوگان دریایی عظیمی قبیله شمالی را محاصره می کند. او برای نابود کردن آب افزاران حتی روح ماه را از بین می برد و برای مدت کوتاهی آب افزاری را منحل می کند، ولی توسط روح خشمگین اقیانوس و به مینجی گری آواتار ناوگانش شکست سختی می خورد و خودش نیز به عنوان مجازات توسط این روح در دنیای ارواح برای همیشه سرگردان می شود. روح ماه نیز با فداکاری شاهدخت قبیله شمالی، یوئه، دوباره حیات می یابد.فصل ۲: خاک

پس از پیروزی در نبرد قطب شمال و رسیدن کاتارا به درجه استادی در آب افزاری، گروه تصمیم می گیرند که تا برای شروع خاک افزاری روانه حکومت خاک شوند. همزمان، با شکست خوردن ناوگان آتش افزاران، رییس کشور آتش اوزای به دخترش آزولا دستور می دهد که زوکو و آیرو را تعقیب و دستگیر کند. او به همراه گروه دوستانش ،مِی و تایلی، پس از اینکه با آواتار روبرو می شود، تصمیم می گیرند که او را نیز نابود کنند.

پس از جستجو، گروه آواتار به دختری نابینا به نام تاف برخورد می کنند که در عین ظاهر بی آزارش، قدرت بسیار در خاک افزاری دارد، به حدی که با استفاده از خاک افزاری می تواند لرزش های اطراف خود را حس کند و تا حد زیادی از بینایی بی نیاز شود. در ادامه تاف با گروه همراه می شود و شروع به آموزش خاک افزاری به انگ می کند. آنها در سفر خود به یک کتابخانه می رسند که از عالم ارواح به زمین آورده شده است. مسئول آنجا به علت سوء استفاده انسان ها از دانش در جهت جنگ و نابودی، ابتدا آنها را راه نمی‌دهد، ولی با وساطت آواتار راضی می شود. در کتابخانه آنها متوجه می شوند که پیش از آمدن ستاره دنباله دار، یک خورشید گرفتگی رخ می دهد و آتش افزاران در این رویداد قدرتی ندارند و بنابراین این بهترین فرصت برای حمله به آنهاست. در همین حین مسئول کتابخانه به خیانت آنها پی می برد و کتابخانه را به عالم ارواح بر می گرداند و گروه با فاصله بسیار کم از مدفون شدن زیر خاک می گریزند.

برای نقشه چینی حمله به کشور آتش، آنها به پایتخت حکومت خاک، باسینگسی، سفر می کنند تا خبر کسوف را به پادشاه خاک برسانند، ولی خبر از توطئه ای بزرگ در این شهر به دست می آورند. پادشاه خاک در بی خبری کامل از اوضاع خارجی سرزمینش به سر می برد و مأموران مخفی "دایلی" به سرپرستی لانگ فنگ، مشاور پادشاه، اوضاع را در دست دارند. پس از سختی زیاد، آنها موفق به رسوا کردن لانگ فنگ می شوند و اعتماد پادشاه را جلب می کنند، اما آزولا و گروهش به درون قصر نفوذ می کنند و در لباس دوست از نقشه حمله در روز خورشید گرفتگی آگاه می شوند و با لانگ فنگ که در زندان است، نقشه کودتا و بر اندازی باسینگسی را می کشند.

در این حین زوکو و آیرو تصمیم به مهاجرت کرده اند و به باسینگسی آمده اند تا زندگی را از نو آغاز کنند و در یک چایخانه مشغول کار می شوند. زوکو کم کم به این محیط عادت می کند، ولی با آگاهی از وجود آنگ در شهر دوباره وسوسه می شود که آواتار را به کشور آتش ببرد و احترام خود را نزد پدرش دوباره باز یابد، کاری که عمویش با آن سخت مخالفت می کند.

در ادامه گروه آواتار از هم جدا می شوند: آنگ برای دستیابی کنترل حالت آواتاری راهی معبد شرقی باد می شود، ساکا به نیروهای پدرش می پیوندد تا آنها را در حمله بزرگ هماهنگ کند، کاتارا در قصر پادشاه خاک می ماند تا استراتژی های جنگی را بچیند و تاف بعد از دریافت نامه ای منسوب به مادرش می رود تا با آن ملاقات کند. اما همه چیز خوب پیش نمی‌رود؛ تاف توسط دو جایزه بگیر دستگیر می شود و کاتارا پس از دیدن زوکو و سعی در اطلاع به درباریان، از وجود آزولا خبردار می شود، ولی توسط افراد دایلی دستگیر می شود. آزولا نیز زوکو و آیرو را به بهانه یک ضیافت به قصر می کشاند و موفق به گرفتن زوکو می شود.

آنگ در آستانه رسیدن به کنترل حالت آواتاری موظف می شود که وابستگی عاطفی خود برای کاتارا را قربانی انرژی کل هستی کند، ولی با مشاهده او در خطر این را نمی‌پذیرد و به سمت باسینگسی بر می گردد و در میان راه ساکا و تاف، که با اختراع "فلزافزاری" (که تا قبلش غیر ممکن دانسته می شد) گریخته بود، به او می پیوندند. در همین حین، آزولا و لانگ فنگ در نقشه های خود موفق می شوند و حکومت را براندازی می کنند. لانگ فنگ قصد می کند به آزولا خیانت کند، ولی با دیدن وفاداری مأمورانش به آزولا خود را تنها می بیند و تسلیم می شود.

گروه آواتار به همراه آیرو در دخمه های زیر قصر کاتارا و زوکو را پیدا می کنند، ولی خود را در مقابل آزولا، گروهش و مأموران دایلی می بینند. آزولا موفق به جلب رضایت زوکو می شود و او برای شکست دادن آواتار به عمویش پشت می کند. در میانه نبرد انگ راهی جز تسلیم احساساتش نسبت به کاتارا نمی‌بیند و موفق به کسب حالت آواتاری می شود، ولی دیری نمی پاید که آزولا با شلیک مستقیم برق به او، روح آواتار را به شدت مجروح می کند و بعد از نبرد با کمک اندک آبی مخصوص که کاتارا با خود از قطب شمال آورده بود، از مرگ می رهد. با اینکه گروه آواتار از باسینگسه می گریزد، شهر به تصرف آتش افزاران در می آید و تسلط بر پایتخت خاک افزاران توسط آتشخان اوزای کامل می شود و آیرو به جرم خیانت به کشور آتش زندانی می شود.
فصل ۳: آتش

چند هفته پس از شکست در باسینگسه، گروه آواتار مخفیانه در کشور آتش پناه می گیرند و نقشه های خود را برای حمله به پایتخت آتش افزاران نهایی می کنند. همزمان آزولا و زوکو نیز پیروزمندانه پیش پدرشان باز می گردند و آزولا اعتبار کشتن آواتار را به زوکو می دهد. زوکو شک می کند که این عمل از روی نیک خواهی بوده و یک نفر را از روی احتیاط مأمور پیدا کردن و کشتن آواتار می کند. همچنین زوکو هنوز احساس رضایت واقعی که فکر می کرد با رضایت پدرش به دست می آید را در خود نمی‌بیند و چندین بار به دیدار عمویش در زندان می رود تا شاید بتواند از او کمک گیرد. پس از آنکه می فهمد جد مادری او آواتار رکو بوده است، فکر می کند که شاید سرنوشت او در تمام این زمان چیز دیگری بوده است.

روز کسوف باقی‌مانده نیروهای دوست به آواتار می پیوندند و همه به کشور آتش حمله می کنند، غافل از اینکه آزولا نقشه آنها را می دانسته است و به پدرش اطلاع داده تا پایتخت را تخلیه کند و در طول کسوف در جایی امن پناه بگیرد. در حین کسوف انگ و گروهش به قصر آتشخان می رسد ولی به جای او آزولا و مأموران دایلی را می بیند و با آنها درگیر می شوند. همزمان زوکو از فرصت استفاده می کند و نزد پدرش می رود و به او اعتراف می کند که آزولا در مورد مرگ آواتار به او دروغ گفته است و او اینک تصمیم دارد به گروه آواتار بپیوندد و به انگ آتش افزاری را بیاموزد و نقش خود را در پایان دادن به این جنگ ایفا کند. اوزای بلافاصله بعد از اتمام کسوف قصد می کند او را با شلیک برق نیست کند، ولی زوکو آن را به خودش بر می گرداند و فرار می کند.

حمله روز خورشید گرفتگی شکست می خورد و همه جز گروه آواتار و عده ای اندک زندانی می شوند. پس از پناه آوردن به معبد غربی باد، زوکو آنها را می یابد و به آنها پیشنهاد همکاری می دهد. در ابتدا آنها نمی‌پذیرند و او را می رانند، ولی با مشاهده مقاومت او در برابر فردی که خود برای نابود کردن آواتار فرستاده است، راضی به پذیرش کمک او می شوند و زوکو شروع به آموزش به انگ می کند. در این بین ساکا با کمک زوکو قصد نجات دادن پدرش از زندان را دارد و در نتیجه هر دو عازم زندان می شوند. مأموریت موفقیت آمیز است، ولی در آخر آزولا و گروهش آنها را به دام می اندازند. در اقدامی ناگهانی، مِی به خاطر علاقه به زوکو، به آزولا خیانت می کند و آنها را می رهاند. تایلی نیز طرف او را می گیرد و در پی این خیانت پارانویا و جنون شروع به رشد در آزولا می کند.

در این حین زوکو متوجه می شود که گروه آواتار دیگر قصد ندارد که تا قبل از آمدن ستاره "سوزین" آتشخان را شکست دهد، چرا که تصور می کنند که کشور آتش پس از فتح باسینگسه پیروز جنگ شده است، ولی زوکو آنها را از قصد آتشخان اوزای آگاه می کند؛ برای سرکوب همیشگی شورش های مداوم در حکومت خاک، اوزای قصد دارد با استفاده از قدرت ستاره سوزین کل سرزمین خاک افزاران را با آتش بکشد و آن را برای همیشه نابود کند و فرمانروای کل دنیا شود.

پس از این خبر تکان دهنده، گروه سریعاً سعی در تمرین می کند، ولی با تنها سه روز فاصله از آمدن دنباله دار، زمان کافی نیست و همچنین انگ گرفتن جان فرمانروای آتش را مغایر با آموزه های خود می بیند و سعی در تمرکز می کند تا از گذشتگان خود کمک بگیرد، ولی همه کم و بیش به او می گویند که باید تصمیم قاطعانه باشد و عدالت برای صلح دنیا لازم است. در این حین ناگهان انگ با یک شیرلاکپشت (یکی از کهن ترین موجودات دنیا) برخورد می کند و مسأله را به او می گوید و او هم در مقابل دانش لازم را به انگ می آموزد.

دنباله دار سوزین از راه می رسد و نیروی هوایی کشور آتش بر می خیزد که حکومت خاک را آتشباران کند. گروه آواتار در جستجوی انگ به آیرو می رسند که در زمان کسوف از زندان گریخته بود و در این حین پی می برند که او به همراه بومی جزو گروه "لوتوس سفید" هستند؛ یک گروه مخفی برای کمک به برقراری صلح در جهان و مستقل از تمام چهار ملیت. لوتوس سفید درون شهر را از سلطه آتش افزاران آزاد می کنند و گروه آواتار برای نابود کردن کشتی های هوایی دست به کار می شوند. زوکو و کاتارا برای شکست آزولا که اکنون قرار است آتشخان جدید شود عازم پایتخت می شوند و پس از یک نبرد سنگین او را در غل و زنجیر می کنند و آزولا در این لحظه کاملاً عقل خود را می بازد.

سر انجام انگ با اوزای که خود را "ققنوس شاه" می خواند و ادعای فرمانروایی دنیا را می کند نبرد می کند. در ابتدا اوزای مدام حمله می کتد و انگ را به گوشه می راند، ولی تصادفاً باعث دستیابی دوباره انگ به حالت آواتاری می شود که از زمان مجروح شدن توسط آزولا در دسترس او نبود. با کسب این حالت، آواتار اوزای را بالاخره به زانو در می آورد و او را با کمک توانایی جدیدش "انرژی افزاری" می کند و قدرت آتش افزاری اوزای را از او می گیرد و جنگ صدساله بالاخره به پایان می رسد. انگ و کاتارا علاقه خود را برای یکدیگر ابراز می کنند و زوکو به عنوان آتشخان جدید تاج گذاری می شود و عهد می کند که با کمک آواتار دنیا را بار دیگر به صلح و آرامش باز گرداند.


Awards and nominations
Year     Award     Category     Nominee     Status    
2005     Pulcinella Awards     Best Action Adventure TV Series     N/A     Won    
Best TV Series     N/A     Won    
33rd Annie Awards     Best Animated Television Production     N/A     Nominated   
Storyboarding in an Animated Television Production     Lauren MacMullan for "The Deserter"     Won    
Writing for an Animated Television Production     Aaron Ehasz and John O'Bryan for "The Fortuneteller"     Nominated    
2006     34th Annie Awards     Character Animation in a Television Production     Yu Jae Myung for "The Blind Bandit"     Won    
Directing in an Animated Television Production     Giancarlo Volpe for "The Drill"     Won   
2007     36th Annie Awards     Best Animated Television Production for Children     N/A     Won    
Directing in an Animated Television Production     Joaquim Dos Santos for "Sozin's Comet, Part 3: Into the Inferno"     Won   
Genesis Awards     Outstanding Children's Programming     "Appa's Lost Days"     Won   
59th Primetime Emmy Awards     Outstanding Animated Program     "City of Walls and Secrets"     Nominated   
Outstanding Individual Achievement in Animation     Sang-Jin Kim for "Lake Laogai"     Won   
2008     Nickelodeon Kid's Choice Awards     Favorite Cartoon     N/A     Won    
Annecy International Animated Film Festival     TV series     Joaquim Dos Santos for "The Day of Black Sun, Part 2: The Eclipse"     Nominated    
Peabody Awards     N/A     N/A     Won   
13th Satellite Awards     Best Youth DVD     Book 3 Fire, Volume 4     Nominated   
2009     Golden Reel Awards     Best Sound Editing: Television Animation     "Sozin's Comet, Part 4: Avatar Aang"     Nominated    
Kids' choice awards Australia     Fave toon     N/A     Nominated  


آواتارAvatar: The Last Airbender
Also known as     Avatar: The Legend of Aang
Genre    

    Action/Adventure
    Fantasy
    Comedy-drama

Created by    

    Michael Dante DiMartino
    Bryan Konietzko

Written by    

    Michael Dante DiMartino
    Bryan Konietzko
    Aaron Ehasz
    Tim Hedrick
    John O'Bryan
    Elizabeth Welch Ehasz
    Joshua Hamilton
    May Chan
    Matthew Hubbard
    James Eagan

Directed by    

    Lauren MacMullan
    Dave Filoni
    Giancarlo Volpe
    Ethan Spaulding
    Joaquim Dos Santos

Voices of    

    Zach Tyler Eisen
    Mae Whitman
    Jack DeSena
    Jessie Flower
    Dante Basco
    Dee Bradley Baker
    Jennie Kwan
    Mako (Seasons 1–2)
    Greg Baldwin (Season 3)
    Mark Hamill
    Grey DeLisle
    Jason Isaacs
    Clancy Brown

Composer(s)     Jeremy Zuckerman, Benjamin Wynn
Country of origin     United States
Original language(s)     English
No. of seasons     3
No. of episodes     61 (list of episodes)
Production
Executive producer(s)    

    Michael Dante DiMartino
    Bryan Konietzko
    Aaron Ehasz

Running time     22 minutes
Production company(s)    

    Nickelodeon Animation Studios
    DR Movie
    JM Animation
    MOI Animation
    Titmouse (opening)[1]

Release
Original channel     Nickelodeon
Picture format     NTSC 4:3 (480i)
Original release     February 21, 2005 – July 19, 2008
Chronology
Preceded by     Zuko's Story (comic)
Followed by    

    Avatar: The Last Airbender (comics)
    The Legend of Korra (TV series)

External links
Official website : http://www.nick.com/avatar-the-last-airbender/
    This article contains Chinese text. Without proper rendering support, you may see question marks, boxes, or other symbols instead of Chinese characters.
WEB SITE : http://kisscartoon.me/Cartoon/Avatar-The-Last-Airbender-Season-01
IMDB : http://www.imdb.com/title/tt0417299/

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

COPYRIGHT MTR.PERSIAN 2016
برای دیدن وبلاگ بر روی تبلیغ زیر کلیک کنید. MTR.PERSIAN